قریب به 400 برنامه در دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید یزد اجرا شد

حجت‌الاسلام حیدری، دبیر دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید: امسال برای برای 313 عنوان برنامه برنامه‌ریزی کرده بودیم که با توجه به استقبال مردم ولایتمدار دیار دارالعباده ، این آمار قریب به 400 مورد رسید لذا شاهد یک رشد 25 درصدی در اجرای برنامه‌ها نسبت به سال قبل بودیم.

حجت‌الاسلام سیدناصر حیدری در گفتگو با روابط عمومی جشنواره زیر سایه خورشید با بیان اینکه برنامه‌های امسال نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته، گفت: سال گذشته 283 برنامه داشتیم و امسال برای برای 313 عنوان برنامه برنامه‌ریزی کرده بودیم که با توجه به استقبال مردم ولایتمدار دیار دارالعباده و درخواست‌های مکرر برای حضور خدام در برنامه‌ها و مراسمات مختلف، این آمار قریب به 400 مورد رسید لذا شاهد یک رشد 25 درصدی در اجرای برنامه‌ها بودیم.

وی در ادامه، به بیان گزارشی از برنامه‌های جشنواره زیر سایه خورشید پرداخت و گفت: از این برنامه‌ها، چهل برنامه ویژه عیادت بود، این عیادت‌ها 11 مورد در بیمارستان، 14 مورد سرکشی از بیماران در منزل، 12 مورد عیادت از مددجوی بهزیستی و کمیته امداد و 3 مورد هم عیادت از افراد کارافتاده بود.

حجت‌الاسلام حیدری دیدارهای خدام را نزدیک به 64 دیدار، عنوان کرد و گفت: خدام در طول این هشت روز با با 28 خانواده شهید، 5 خانواده جانباز و آزاده، 12 امام جمعه، 5 نفر از مسئولین استانی و شهرستانی، 5 نخبه علمی، 5 نفر از علما، 2 ورزشکار نخبه و 2 خانواده پرجمعیت دیدار کردند. همچنین تقریباً 30 بازدید نیز انجام شد از جمله: 8 بازدید از مجموعه کارآفرینی، 8 بازدید از ادارات و 3 مجموعه فرهنگی، 1 بازدید از مؤسسه خیریه، 4 بازدید از مکان تاریخی و 6 بازدید از پادگان نظامی در سراسر استان انجام شد.

حجت‌الاسلام سیدناصر حیدری ادامه داد: در طول این هشت روز 33 استقبال توسط مردم 11 شهر و 17 روستا به صورت خودجوش برگزار شد. خدام آستان قدس رضوی در این مدت 9 افتتاح هم از مؤسسه خیریه، مسجد و پایگاه سلامت داشتند. همچنین  24 مورد خدمات مردمیِ سلامت و اهدای جهیزیه و نشاط رضوی نیز انجام شد.

وی اضافه کرد: در این دوره، 87 جشن برگزار شده که 41 جشن بزرگ مردمی بود و مابقی این جشن‌ها در مساجد، مجموعه‌های فرهگی و مراسمات مذهبی برگزار شد. سه برنامه تقدیر، سه کرسی تلاوت، یک شب شعر (در بهاباد)، دو مورد غبارروبی امامزدگان (سیدجعفر محمد(ع) و امامزاده جعفر(ع) یزد) از برنامه‌های دیگر این جشنواره بود. همچنین خادمان امام هشتم(ع) در 6 برنامه رادیویی و تلوزیونی حضور یافتند.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در پایان از اصحاب رسانه، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری، روزنامه‌ها، رسانه‌های مکتوب و مجازی، ارگان‌های شهرداری، نهادهای نظامی، استانداری، مدیریت بحران و عوامل آن، مسئولان استانی و نمایندگی دفتر آستان قدس قدردانی کرد.

وی همچنین از سازمان فرهنگی رسانه‌ای اوج که در این دهه یاور برگزاری جشن‌های دهه کرامت بود و در 8 شهرستان اجرای برنامه داشت و نیز از گروه تولیدات رسانه‌ای که ویژه‌برنامه‌ها و تولیدات خوبی ارائه کرد و از صدا و سیمای یزد پخش شد، تشکر کرد.