خاطره شنیدنی یکی از خدام حرم رضوی از دیدار با اهل سنت تفت در جشنواره زیر سایه خورشید یزد

حجت‌الاسلام نژادمحمد: لطف حضرت شامل دین و فرقه خاصی نمی‌شود، هر چند عنایت اهل بیت(ع) به شیعه بیشتر است اما همه مخلوقات از وجود مبارک ائمه(ع) متنعم هستند.

یکی از ویژه‌ برنامه‌های جشنواره زیر سایه خورشید یزد دیدار با اهل سنت و عیادت از بیماران اهل تسنن بود. حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد مسئول کانون جوانان رضوی هدف از این برنامه‌ها را تحکیم وحدت بین شیعه و سنی عنوان کرد و گفت: یکی از دوران‌های خاص تاریخ اسلام، تاریخ زندگانی حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) است. حضرت در ایران، اقدامات فوق‌العاده‌ای در جهت ایجاد همدلی و رأفت بین مؤمنین خصوصاً بین مذاهب اسلامی انجام دادند و این دوران، یکی از دوران طلایی در وحدت بین شیعه و سنی است.

وی افزود: ما نیز در جهت عمل به آموزه‌های اسلام ناب، بر آن شدیم تا از ظرفیت حضور خدام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) استفاده کنیم و این سنت را بیش از پیش احیا کنیم. این اقدام، در قالب فعالیت‌هایی از قبیل عیادت از علمای بیمار اهل سنت در یزد، حضور در مساجد اهل‌سنت و حضور در جمع بسیار معنوی و صمیمی برادران اهل تسنن انجام شد و این ظرفیتی است که بنا داریم در سال‌های آینده هر چه بهتر طراحی و اجرا کنیم.

خادم الرضا(ع) حجت‌الاسلام نژادمحمد از جمله خدامی بودند که در این دیدارها حضور داشت، وی در مصاحبه با روابط عمومی جشنواره به بیان اتفاق قابل تأملی که در دیدار با اهل سنت تفت روی داد، پرداخت.

حجت‌الاسلام نژادمحمد گفت: در جشنواره زیر سایه خورشید مأمور شدیم به محضر علمای اهل سنت و مسجد اهل سنت تفت برویم. بعد از اینکه آن دیدار وحدت‌افزا تمام شد، یکی از برادران اهل سنت درخواست کرد پرچم مطهر رضوی را به منزلش ایشان ببریم.

وی  با بیان اینکه معمولاً توسل و تبرک و تضرع در بین اهل سنت جایگاهی ندارد، افزود: اما به درخواست این فرد، به خانه‌اش رفتیم. مریضه سنی در منزل بود، وقتی پرچم منور رضوی را دید در حالی که گریه می‌کرد، خودش را به پرچم متبرک کرد. سپس آن آقای اهل تسنن گفت: من دو روز قبل در شبکه استانی یزد دیدیم که پرچم امام رضا(ع) را به یزد آوردید. با خودم گفتم: یا امام رضا! می‌شود من هم میزبان پرچم شما باشم و الان که این اتفاق افتاده، برایم باورکردنی نیست که حضرت به من هم توجه کردند

حجت‌الاسلام نژادمحمد با بیان اینکه این اتفاق نشان می‌دهد لطف حضرت شامل دین و فرقه خاصی نمی‌شود، افزود: هر چند عنایت اهل بیت(ع) به شیعه بیشتر است اما همه مخلوقات از وجود مبارک ائمه متنعم هستند.

این خادم آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه همه فرق ارمنی، کلیمی، مسیحی وفتی نزد امام می‌آیند، حاجت می‌گیرند و این دلیل تامه‌ای که ما هم دست پر برمی‌گردیم، افزود: اتفاق بعدی این بود که وقتی از آن خانه بیرون آمدیم، چند خانه آن‌طرف‌تر، منزل رئیس شورای اهل سنت تفت بود. جلو آمد و گفت: من چند روز قبل مشهد بودم، کودک 12 ساله‌ام از پله‌های حرم افتاد و دست او از ناحیه کتف در رفت. رو به امام رضا کردم و گفتم: امام رضا! آبروداری کن! اگر برگردم و پدر و مادرم بفهمند که دست پسرم در حرم اینطور شده، می‌گویند ما که گفتیم این خانواده با ما ارتباطی ندارند، چرا رفتی! من می‌دانم این اتفاق از سمت شما نبوده. بعد همراه فرزندم روبروی پنجره فولاد آمدم. ناگهان آرنج یک زائر به صورتم خورد، تا برگشتم ببینم چه اتفاقی افتاده، فرزندم با دو دست، محکم به پنجره فولاد برخورد کرد. آنجا توجهی نکردم و از حرم بیرون آمدیم. وقتی به محل اسکان برگشتیم، دیدم پسرم دارد راحت، بازی می‌کند. تازه آنجا فهمیدم که با لطف و رأفت حضرت، دست پسرم خوب شده است.