حضور خادمان و خادمیاران رضوی بر سر «قرار هشتم»

جمعی از خادمیاران رضوی استان یزد، در مراسمی با عنوان «قرار هشتم» با حضور کاروان زیر سایه خورشید، با ولی نعمت خود حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) تجدید پیمان کردند.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید حجت‌الاسلام سیدناصر حیدری در قرار هشتم استان یزد گفت: زیر سایه خورشید عنوان ویژه برنامه‌هایی است که از سیزده سال تا کنون  با همکاری هشت تشکل محوری در هشت استان یزد آغاز و اکنون با همکاری بیش از سه هزار تشکل در هفتصد شهر و روستا در سراسر کشور در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه پرچم متبرک علی‌بن موسی‌الرضا(ع) کمتر از پیراهن یوسف که چشم یعقوب را شفا داد، نیست؛ افزود: این پارچه چون منصوب به ولی خداست، شفابخش و اگر این پرچم زبان باز می‌کرد از اتفاقاتی که در ایمان و قلوب مردم رخ داده، خبر می‌داد.

حیدری در بیان رویکردهای جشنواره اظهار کرد: علاوه بر ترویج فرهنگ زیارت از راه دور، رویکردهای دیگری را همچون ترویج ازدواج آسان، جهیزیه ساده، افزایش نسل و سنت واسطه‌گری و پیوندیاری را مد نظر قرار می دهیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لغو جشن‌های مردمی، تصریح کرد: پخش ویژه‌برنامه‌های مجازی و تلویزیونی زیر سایه خورشید، آذین‌بندی محله‌ها،کوچه‌ها و اهدای نمک رضوی به نانوایی جهت پخت نان متبرک به نمک امام رضا(ع) از دیگر اقدامات انجام شده در جشنواره زیر سایه خورشید در شرایط شیوع ویروس کرونایی است.

سخنرانی دبیر کانون های خدمت رضوی استان یزد، شعرخوانی شاعره یزدی بانو عالیه مهرابی، اجرای دو گروه سرود میعاد و فجر جاوید، گفت‌وگوی صمیمی خدام امام رضا(ع) با حضار و قرائت دسته‌جمعی صلوات خاصه از جمله برنامه‌های دیگر این مراسم باشکوه و معنوی بود که با اجرای مهدی قانع در سالن اجتماعات دانشکده حضرت رقیه(س) برگزار شد.

در این مراسم همچنین طرح «نسیم هشتم» و «مجمع خادمین فرهنگی - آموزشی رضوی» به منظور پوشش تحصیلی رایگان بیش از ۴۵۰۰ دانش‌آموز نیازمند توسط خادمیاران رضوی با همکاری آموزش و پرورش، هلال احمر و شهرداری کلید خورد.

این مراسم که با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد، از طریق صفحه مجازی روابط عمومی آستان قدس و سایت دارالذکر در سرویس ایرانی آپارات به صورت زنده پخش شد.

گفتنی‌ است؛ طرح «قرار هشتم» ویژه خادمیان رضوی و ابتکاری از دفتر نمایندگی آستان در یزد است، که با مخاطب 9 هزار نفری در استان، هر ماهه در هشتمین روز از ماه، در سراسر استان یزد برگزار می‌‌شود.

در این مراسم فرماندار، رئیس شورای شهر یزد و چند تن از مدیران نهادهای فرهنگی و اجتماعی استان حضور داشتند، به هشت نفر از برترین خادمیاران رضوی که در زمینه مبارزه با کرونا فعالیت داشتند، جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.